Armatura łazienkowa – jaką wybrać, na co zwrócić uwagę?

salon ceramiki, płytki, armatura

Armatura łazienkowa – jaką wybrać, na co zwrócić uwagę?

CERAMIKA DESIGN - armatura łazienkowa

Każda łazienka, bez względu na to jakiej jest wielkości, powinna zostać urządzona komfortowo oraz estetycznie. Dobrze jest, gdy styl łazienki, nawiązuje charakterem do całego wnętrza domu czy mieszkania. Dobrze dobrana armatura łazienkowa to klucz do sukcesu. Ułatwia ona naszą codzienność, jest także detalem na tle całej łazienki, ale jej wybór może nadać ostateczny wygląd pomieszczeniu. Obecnie na rynku znajduje się bardzo wielu producentów oferujących ogromna ilość produktów, dzięki czemu z powodzeniem dobierzemy idealną dla nas armaturę łazienkową.

W takim razie jaka bateria do łazienki? Należy wybrać taką aby w przyszłości pozwoliła nam cieszyć się komfortem podczas codziennego użytkowania. Dlatego dobrze dobrana armatura łazienkowa powinna być zarówno praktyczna, jak i estetyczna oraz zapewnić komfort podczas użytkowania. armaturę wybieramy na wiele lat, więc powinna być także trwała i solidna. 

Bateria umywalkowa, na co zwrócić uwagę? 

Przywiązujemy coraz większą wagę go ekologii. Nowoczesna bateria łazienkowa powinna zatem znacznie ograniczyć zużycie wody poprzez posiadanie wewnątrz odpowiedniego systemu. 

Baterie umywalkowe należy także dobrać ze względu na rodzaj umywalki łazienkowej. Inną armaturę zastosujemy do umywalki tzw. nablatowej, która jest „postawiona” na blacie łazienkowym, a inną w przypadku umywalki wpuszczonej w blat. Wyróżniamy 3 podstawowe rodzaje baterii umywalkowych: 

  • bateria stojąca,
  • bateria nablatowa,
  • bateria wisząca.

Jaka bateria do łazienki? Jaką wybrać pod prysznic?

Możemy zdecydować się na tradycyjną baterię prysznicową oraz na co raz modniejsze deszczownice. Najbardziej optymalnym rozwiązaniem jest gdy możemy zamontować oba rodzaje baterii. Należy zwrócić uwagę, że deszczownice posiadają duże powierzchnie z których leci woda i trudno przy ich użyciu nie zamoczyć włosów. Zastanówmy się zatem, czy biorąc codzienny prysznic – mamy czas aby za każdym razem suszyć i układać włosy? 

Jaka bateria do łazienki? Jaka bateria wannowa będzie najlepsza? 

Tu również warto zwrócić uwagę na ekologię, czy baterie posiadają system minimalizujący zużycie wody.

Na rynku znajdziemy także baterie wannowe zintegrowane z baterią prysznicową. Są warte polecenia, w przypadku gdy zdecydujemy się tylko na wannę, bez oddzielnego prysznica. 

Decydując się na baterię wannową, należy zwrócić uwagę na system w jaki będzie można ją zamontować.

Najważniejsze!

W przypadku wyboru odpowiedniej baterii, ważne jest aby armatura łazienkowa była trwała. Zastosowanie droższych materiałów, do ich wykonania – znacznie przedłuży trwałość i odporność baterii.

W dobie ekologii i dbania o środowisko, warto także zwrócić uwagę aby baterie łazienkowe posiadały wbudowane systemy, które pozwolą płynnie regulować ilość wody, minimalizując jej zużycie. 

Główka baterii powinna także pracować lekko i płynnie

Z kolei rodzaj materiału z którego zostały wykonane baterie łazienkowe, zagwarantuje cichość lub głośność podczas odkręcania wody. Baterie posiadające wewnątrz odlew lepszej jakości – zapewnią cichszy szum wody. A to również wpływa na codzienny komfort korzystania z łazienki.

Warto zadbać także o estetykę, aby baterie były spójne ze sobą oraz aby stylem pasowały do całej koncepcji łazienki.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *