Ceramika łazienkowa

salon ceramiki, płytki, armatura

Płytki ceramiczne, armatura łazienkowa i ceramika. Żadna łazienka nie będzie użyteczna bez tych podstawowych elementów. Dobre dopasowanie wszystkich komponentów sprawi, że łazienka stanie się miejscem przyjemnym dla oka i dla ciała.

Klasyczne elementy ceramiki łazienkowej są zwykle w kolorze białym, ale nie jest to reguła, od której nie można odstąpić. Czarne kompakty WC, umywalki? Nie będzie problemu z ich dostępnością, ale ich kształty, wielkości i ilość producentów, u których są możliwe do zakupienia są dosyć ograniczone. Szklane umywalki to norma, ale szklane WC to już ewenement, o który może być już trudno. Co innego szklana deska do WC – z tym nie będzie większego problemu.

Kompakt, czy zabudowane WC?

W zależności od stylu, w jakim aranżowana jest łazienka i miejsca, które oferuje można zdecydować się na WC stojące obok ściany, lub WC częściowo wbudowane – w ścianie znajduje się system spłuczki, a na zewnątrz miska ustępowa. W wersji częściowo zabudowanej można zdecydować się na miskę wiszącą, która odpowiednio zamontowana będzie sprawiała wrażenie unoszącej się nad ziemią. Klasyczne kompakty WC mogą być w wersji poziomego, pionowego lub uniwersalnego odpływu – najbezpieczniej jest sprawdzić, czy nasz odpływ znajduje się w ścianie czy w podłodze i dopiero wtedy zakupić odpowiednią ceramikę. Jeżeli nie jesteśmy pewni trzeba zdecydować się na uniwersalną możliwość zamontowania odpływu lub przy montażu elementu sanitarnego w łazience użyć elastycznego kolanka, które może połączyć WC z odpływem poziomym do odpływu w podłodze bez większego problemu i bez pomocy fachowca.

Umywalka zabudowana czy na szafkę?

Standardową wersją umywalki kupowanej przez większość konsumentów jest umywalka zabudowana sprzedawana od razu w zestawie z szafką. Nie jest to jednak jedyna możliwość i rynek oferuje również inne modele tego rodzaju ceramiki. Umywalka w kształcie miski stawiana na blat szafki potrzebuje tylko otworu na odpływ u swojej podstawy, a na zewnątrz nie będzie tego zupełnie widać, dzięki czemu osiągnie się lekki, przyjemny, efektowny i funkcjonalny mebel.

Umywalka powinna mieć minimum 50 cm szerokości, a głębokość nie powinna być mniejsza niż 40 cm, żeby wygodnie się z niej korzystało. Czy jest okrągła, prostokątna, czy kwadratowa nie ma to znaczenia – ważne, żeby była wygodna, gdyż korzysta się z niej na co dzień.

Ceramika łazienkowa powinna być dobrej jakości, tak więc oszczędność w jej przypadku nie jest dobrym pomysłem. Za jakością idzie cena, ale też wygląd łazienki na długie lata.