Wybór ceramiki sanitarnej do łazienki?

salon ceramiki, płytki, armatura

Wybór ceramiki sanitarnej do łazienki?

ceramika łazienkowa

Urządzanie mieszkania to często niemałe wyzwanie. Próby zrealizowania własnych marzeń dotyczących wyglądu mieszkania i kompromis pomiędzy wyglądem, funkcjonalnością, jakością i ceną mogą być wyjątkowo trudne do zrealizowania. Szczególnie przy wyborze urządzeń, których funkcje wykraczają poza walor estetyczny i ewentualne przechowywanie mogą pojawić się wątpliwości. Podczas podejmowania decyzji dotyczących wyposażenia łazienki pojawiają się pytania, jaka ceramika sanitarna jest najlepsza i na co zwrócić uwagę przy jej wyborze.

Wybór ceramiki sanitarnej

Ceramika łazienkowa to urządzenia takie jak bidet, wanna, sedes czy umywalka, chociaż może obejmować także inne sprzęty ceramiczne. Najczęściej występuje w zestawach, w których dopasowana jest stylistycznie i kolorystycznie. Ceramika w innych kolorach niż biała jest najczęściej dostępna na zamówienie.

Warto zdecydować się na pełny zestaw ceramiki, bowiem mimo, iż większość ceramiki jest biała, kolory mogą się różnić między zestawami, co będzie zauważalne po postawieniu elementów wyposażenia obok siebie. Dodatkowo w przypadku zestawów cena jest dużo bardziej atrakcyjna niż podczas zakupu każdej części osobno.

Cena ceramiki sanitarnej będzie wyższa, im wyższa jest jej jakość, w tym przypadku warto zainwestować nieco więcej pieniędzy i zakupić produkt trwały i odporny na uszkodzenia. Dodatkowo niektórzy producenci mają w swojej ofercie urządzenia pokryte powłoką, która utrudnia osadzanie się brudu. Jest to również dobra inwestycja, gdyż oszczędzi nam bardzo dużo czasu i wysiłku na sprzątaniu, a osad z kamienia i brudu w przypadku takiej ceramiki powstaje dużo wolniej, niż na ceramice bez powłoki ochronnej.

Jaką umywalkę wybrać?

Przed zakupem umywalki należy się zorientować, czy planujemy barierę sztorcową czy też ścienną, od tego bowiem zależy montaż i rodzaj urządzenia. Ponadto, warto wiedzieć czy chcemy przestrzeń pod umywalką zagospodarować, i jeżeli tak, to w jaki sposób. Konieczne jest zwrócenie uwagi na to, czy półki, jakie planujemy zakupić, będą pasowały do modelu i rozmiaru umywalki. W przypadku, gdy w planach mamy jedynie zasłonięcie instalacji, należy zakupić postument lub półpostument pod umywalkę. Jeżeli instalacja jednak ma być widoczna, warto zainwestować w droższe, ale bardziej estetyczne i lepsze jakościowo elementy.

Zakup muszli

Przy wyborze sedesu konieczne jest dokładne przejrzenie ofert sklepów, bowiem są one bardzo szerokie. Na rynku dostępne są przede wszystkim dwa rodzaje – sedes stojący, w tym również bardzo łatwy w montażu i popularny model kompaktowy, oraz sedes podwieszany. 

Wybór odpowiedniej ceramiki sanitarnej może być uciążliwy i skomplikowany, ale daje mnóstwo satysfakcji, gdy mamy już własną wymarzoną łazienkę. Warto mu poświęcić trochę czasu i cierpliwości.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *